Obavijest

Poštovani roditelji i dragi učenici, na temelju preporuke epidemiologa Zavoda za javno zdravstvo Sisačko-moslavačke županije i uz suglasnost Osnivača škole Sisačko-moslavačke županije ravnatelj Osnovne škole Popovača Dražen Mlakar donosi Odluku o primjeni Modela A – nastava u školi za učenike razredne nastave te Modela C – nastava na daljinu za…

Nastavi čitati…

Županijsko natjecanje iz Matematike

U ponedjeljak, 29. ožujka 2021. godine, održano je županijsko natjecanje iz matematike. Domaćin natjecanja bila je SŠ Novska, no zbog pandemije, prema preporukama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, natjecanje je održano u matičnima školama učenika pozvanih na županijsko natjecanje. Našu školu je predstavljalo dvoje učenika; Rea Loina, 5.a (mentor: Marcela Prebeg) i…

Nastavi čitati…

Virtualna šetnja Popovačom

U suradnji s osnovnom školom Grabrik iz Karlovca učenice 8. a razreda su  snimale virtualnu šetnju Popovačom. Učenicama su u ovome projektu pomogle nastavnice Manuela Kujundžić i Bosiljka Krešo, i nastavnik Darko Rakić.  Učenice Ana Furjan, Estera Golubić, Lara Loina, Katarina Lukšić, Dorotea Pokas, Lea Rajter, Lara Šunjo i  Sofija Stambolija su za zadatak imale pokazati te ispričati nešto o našem gradu što bi moglo potaknuti da jednoga dana učenici iz Karlovca, ali i svi drugi posjete Popovaču….

Nastavi čitati…

Projekt Otisak – Udruga Roda

Osnovna škola Popovača je ponosni partner projekta Otisak kojeg provodi udruga Roda (Roditelji u akciji) od rujna 2019. godine do kraja nastavne 2021. godine. Tijekom projekta trideset učenica i učenika naše škole s učiteljicama Manuelom Kujundžić, Majom Hainc i Dunjom Mijović je besplatno sudjelovalo u različitim radionicama na temu socijalne održivosti. Učenici su se različitim aktivnostima bolje povezali, ali i osvijestili temu socijalne kohezije…

Nastavi čitati…

Županijsko natjecanje iz Povijesti

U petak 12. ožujka 2021. godine održana je županijska razina natjecanja iz Povijesti u OŠ Mladost, Lekenik. Predstavnice naše škole, pod mentorstvom učiteljice Manuele Kujundžić, su učenice sedmih razreda Ana Cvitanović, Gabi Ložar, Nika Obranović i osmih razreda Antonija Babić, Katarina Lukšić i Sofija Stambolija.  Bez obzira na epidemiološku situaciju, natjecanje je odlično organizirano. Pridržavajući se svih epidemioloških mjera trideset i osam natjecatelja bilo je raspoređeno u nekoliko…

Nastavi čitati…