Natjecanje Dabar – Zlatni Dabar za 10 učenika naše škole

Deset učenika naše škole među najboljima u Hrvatskoj

U tjednu od 9. do 13. studenoga 220 učenika Osnovne škole Popovača sudjelovalo je na međunarodnom natjecanju iz informatike i računalnog razmišljanja – Dabar 2020.

Natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja – Dabar, u organizaciji udruge „ Suradnici u učenju“, Hrvatskog saveza informatičara i Visokog učilišta Algebra uz podršku CARNETA-a i Ministarstva znanosti i obrazovanja, u Republici Hrvatskoj je provedeno po peti puta.

Natjecanje ima pet kategorija, a učenici rješavaju 12  zadataka uz vremensko ograničenje od 40 minuta. Ove godine sudjelovalo je 36 491 učenika. Na natjecanje se prijavilo 596 škola.

Naši učenici natjecali su se u kategorijama  – Mili Dabar, KiloDabar  i MegaDabar

Ovo su učenici koji su među 10% najboljih u Hrvatskoj i osvojili su Zlatnog Dabra.

Čestitke svima!

MILIDABAR
Ivan Prikratki
Roko Arnautović
Petra Košćal
KILODABAR
Zvonimir Košćal
Sandra Frančina
Elena Jurić
Fran Pedić
Fran Butković
MEGADABAR
Gabriel Pleše
Marko Lukšić

Mentor učenicima bio je učitelj informatike Darko Rakić.